Psie houná

Autor: Henrich Pifko | 20.2.2013 o 10:00 | (upravené 20.2.2013 o 19:21) Karma článku: 9,98 | Prečítané:  644x

V zime je ten problém na bratislavkých uliciach a trávnikoch nápadnejší. Na bielom podklade snehu vyniknú drobné hnedé kôpky. Nepsíčkari sa rozčúlia, slušní psíčkari sa zahanbia aj za svojich neporiadnych kolegov a tí ostatní sa tvária, že ich sa žiadne predpisy ani elementárna slušnosť netýkajú...

Vždy ma to hnevalo - nie je predsa problém mať vo vrecku pár vrecúšok a keď sa pes vykadí,  zbaliť "produkt" a hodiť ho do smetného koša. Veľká časť "psíčkarov" to aj robí, no psov je po meste veľa a ak čo i len pár percent ignoruje nariadenia, ktoré prikazujú "upratať" po svojom miláčikovi, trávniky prestávajú byť miestom vhodným na hry detí.

Chápem, že "nóbl" dáma venčiaca svojho pinčlíka v kožuchu (možno z kórejského psa?) nemá chuť zbierať po ňom hovienka. Keď takú vidím, pomyslím si: krava jedna, keď sa o psa nechce starať, nech si ho nekupuje. A keď osiera trávniky, nech sa nesťažuje, že ju ľudia považujú za kravu, kožuch - nekožuch.

Nechápem však, ako môže niekto nechať svojho psa vykadiť sa uprostred chodníka a ponechať ten výkal na mieste, kadiaľ denne idú stovky ľudí, mamičky s malými deťmi. Vždy som rozmýšľal, čo to je za zhovadilca. Už to viem.

V Petržalke pri základnej škole na Černyševského ulici (pri Mánesovom námestí) kráčal po chodníku pán s dvoma čiernymi afgánskymi chrtmi na vodítku (to zdôrazňujem: mal psov pod kontrolou). Zrazu si jeden pričupol a začal tlačiť. Pán pekne počkal, až pes svoju potrebu uprostred chodníka vykoná, a pokračoval v prechádzke, akoby sa nechumelilo (mimochodom, chumelilo sa). Na moje nie práve tiché upozornenie, že by to mal po svojom miláčikovi odpratať, sa tváril ako hluchý a ponáhľal sa opačným smerom, odvracajúc tvár. A uprostred chodníka sa parilo z čerstvého psieho výkalu.

Ak natrafíte v Petržalke na psie houno na chodníku, môže vás hriať myšlienka, že viete, komu za to príjemné spestrenie prechádzky vďačíte. Aspoň niektoré z tých kôpok má na svedomí majiteľ dvoch tmavých afgánskych chrtov z oblasti Mánesovho námestia. Ak ho poznáte, pozdravujte ho...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Tlak SNS na televíziu pripomína mečiarizmus, koalícia cúva

Verejnoprávnu televíziu sa snažili za šesťdesiat rokov vysielania ovládnuť viaceré politické strany. Nového riaditeľa RTVS bude parlament voliť na budúci rok.

KOMENTÁRE

Slovenská televízia. Mocenské pomery sa menili častejšie než hlásateľky

Do televízie sa tlačili autokrati, samozvaní otcovia národa aj zástancovia tretej cesty.

ŠPORT

Cibulkovej semifinále nestačí, šéf ruského tenisu jej nedáva šancu

Oddýchnutá Dominka nastúpi proti Ruske.


Už ste čítali?